Šiaurietiško ėjimo žygio rezultatai |
Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Vilniaus miesto senjorais, išanalizavęs jų problemas ir norėdamas atkreipti visuomenės dėmesį į judėjimo svarbą bei stoką 2010 m. gegužės 10 d. Vilniaus miesto senjorams organizavo šiaurietiško ėjimo žygį. Prie Vilniaus miesto savivaldybės, Europos aikštėje, 10 val. būriavosi senjorai, šiaurietiško ėjimo instruktoriai ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuro darbuotojai. Prieš pradedant žygį Nordic walking (šiaurietiško ėjimo) instruktorė Silvija Žemaitaitienė žygio dalyvius supažindino su ėjimo technika. Po trumpo instruktažo dalyviai žingsniavo Neries krantine, praktiškai išmėginti ėjimo technikos, išmokti apšilimo pratimų, kuriuos rekomenduojama atlikti prieš pradedant šiaurietiško ėjimo treniruotę bei užbaigimo pratimų, kurie yra svarbūs treniruotės pabaigoje, nes padeda atpalaiduoti kūno raumenis.
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras pradėdamas Šiaurietiško ėjimo propagavimo programą džiaugiasi gausiu dalyvių skaičiumi, kuriame susirinko pusšimtis Vilniaus miesto senjorų, norinčių susipažinti su siūlomu fizinio aktyvumo skatinimo būdu. Biuras ketina tęsti pradėtą veiklą populiarindamas šiaurietišką ėjimą ne tik senjorų tarpe, bet ir įvairiose amžiaus grupėse.
Vis daugiau žmonių atranda šiaurietišką ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonę, tinkančią bet kokio amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinės būklės.
Šiaurietiškas ėjimas (angl. Nordic walking) ėjimas, atsispiriant lazdomis, kilęs iš Suomijos, kur nuo 1970-ųjų metų taikomas slidininkų vasaros treniruotėse. 1997 metais buvo pradėtos gaminti specialios lazdos, ir šis ėjimo metodas peraugo į fizinės būklės gerinimo (fitneso) pratimą. Šis ėjimas yra efektyvi priemonė sprendžiant viršsvorio problemą, jis neperkrauna širdies ir sąnarių, mažina riebalinio audinio atsargas, mažina susikaupusių toksinų poveikį, didina gerojo cholesterino kiekį. Šis ėjimo būdas yra veiksmingas esant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimams stiprina kvėpavime dalyvaujančius raumenis, gerina plaučių savybę pasisavinti deguonį. Širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimams stiprina širdies raumenį, mažina kraujospūdį, gerina kraujo tekėjimo savybes. Šiaurietiškas ėjimas kaip bendro fizinio paruošimo ar reabilitacijos po traumų priemonė dažnai pritaikomas ir sporte.
|
|