Alkoholizmas |
Alkoholizmas besaikis alkoholinių gėrimų poreikis, privedantis iki organizmo medžiagų apykaitos sutrikimo, kepenų, širdies ir inkstų pakenkimo. Pastovus alkoholio vartojimas sukelia lėtinį alkoholizmą. Lėtinis alkoholizmas liga, apibūdinama fiziniais ir psichiniais sutrikimais, asmenybės pasikeitimu.
Simptomai. Liga vystosi palaipsniui, aplinkinių ir paties geriančiojo nepastebima, ir pradžioje vertinama kaip žalingas įprotis. Vienas iš ankstyvųjų simptomų vėmimo reflekso dingimas stipriai prisigėrus. Dažniau pasireiškiančiu lėtinio alkoholizmo simptomu yra pagirių sindromas: sekančią dieną po pasigėrimo tokius negalavimus kaip pykinimas, galvos skausmas, bendras sunkumas pašalina alkoholio vartojimas.
Tradiciniai gydymo metodai. Bet koks alkoholizmo gydymo metodas turi būti nukreiptas į alkoholiko elgsenos pakeitimą. Yra daugelis gerų programų kovai su alkoholizmu, kuriose dalyvauja ir gydytojai, ir psichologai. Vienose programose gydymo pagrindą sudaro visiškas susilaikymas nuo alkoholio, kitų tikslas - sumažinti jo vartojimą iki leistinų ribų.
Liga pasiduoda gydymui, o labai retais atvejais žmogus su ja gali susidoroti ir pats. Nors pasveikimas turi ateiti iš vidaus, lemiamas postūmis dažnai įvyksta iš išorės. Alkoholikui reikalingas impulsas, grįžtamasis ryšys, artimųjų, draugų ir bendradarbių palaikymas.
|
|