Elektronine vaistine
 
2024 rugsėjo 17 d., antradienis e-vaistinė | Struktūra | Prisijungti | Kontaktai
farmacija|vaistinės|vaistai|vaistažolės|sveikata|negalavimai
 
sveikata
pranešimai
sveika mityba
vitaminai ir mineralai
netradicinė medicina
odos priežiūra
sveiki dantys
gražūs plaukai
stiprus imunitetas
ligų profilaktika
forumas
Kada tikslinga vartoti maisto papildus?
Kai kuriais gyvenimo momentais organizmui reikia daugiau maisto medžiagų. Žinoma, negalima taip bendrai nusakyti, kada reikia papildyti savo mitybą. Gydytojas, skirdamas kraujo tyrimus, gali papildomai patikrinti, ar Jums netrūksta vienų ar kitų maisto medžiagų. Taip pat išskiriamos asmenų grupės, kurioms gali būti padidėjęs maisto medžiagų poreikis ar aprūpinimas jomis nepakankamas:

• Nėščios ir maitinančios moterys

Nors energijos poreikis šiuo laikotarpiu padidėja nedaug, nėščiosioms ir maitinančioms moterims reikia daugiau nei įprastai vitaminų ir mineralinių medžiagų – iš dalies galima sakyti netgi dvigubų dozių. Vadinasi, tuomet reikia maitintis vitaminais ir mineralais turtingu maistu, tai yra kruopščiai rinktis maisto produktus. Išimtį sudaro geležis ir folio rūgštis. Praktikoje nėščios ir maitinančios moterys šių medžiagų rekomenduojamų dozių net ir pilnaverčiai maitinantis negauna. Todėl kad nepakenkti mamos ir vaiko sveikatai, reikia vartoti atitinkamus vaistinius preparatus. Vitaminų trūkumas gali greitai išryškėti esant daugiavaisiam nėštumui ar trumpiems tarp nėštumų tarpams bei kartu vengiant tikslingai vartoti maisto papildus.

• Vaikai ir paaugliai

Augimo laikotarpiu vaikams ir paaugliams santykinai daugiau reikia maisto medžiagų nei suaugusiems. Šį padidintą poreikį galima patenkinti optimaliai parinktu įvairiu pilnaverčiu maistu. Problemos dėl aprūpinimo maisto medžiagomis vaikams ir paaugliams kyla tada, kai jie per mažai arba nepilnaverčiai maitinasi, pavyzdžiui, nevalgo arba mažai valgo vaisių ir daržovių, mėsos gaminių, pieno ir pieno produktų, neturi ar turi per mažą apetitą.

• Profesionalūs sportininkai

Kas užsiima mėgėjišku sportu, neturi labai padidinto energijos ir maisto medžiagų poreikio. Baltymų, vitaminų ir mineralinių medžiagų poreikį sportiškai aktyvūs žmonės gali patenkinti racionaliai maitindamiesi. Tačiau sunkus sportinis darbas (profesionalus sportas) gali tiek padidinti nepakeičiamų maisto medžiagų poreikį, kad jį nevisuomet galima patenkinti įvairiapusiai ir pilnaverčiai maitinantis. Šiuo atveju ypatingai svarbūs B grupės vitaminai, taip pat mineralinės medžiagos jodas, cinkas ir iš dalies geležis, kurie prarandami kartu su prakaitu. Profesionaliu sportu laikomas toks sportinis aktyvumas, kuris reikalauja mažiausiai apie 2000 kcal papildomos energijos per savaitę. Sportuojant kai kurias sporto šakas ir papildomai nevartojant maisto papildų, gali kilti įvairių sveikatos sutrikimų. Tokiu atveju tikslinga papildyti mitybą.

• Pagyvenę žmonės

Daugelis pagyvenusių žmonių valgo neįvairų maistą ir per dieną gauna tik 1000-1500 kalorijų. Problemą sukelia apsunkintas apsipirkimas, maisto ruošimas arba kramtymas. Kartais senyvo amžiaus žmonėms trūksta apetito. Dėl ligų arba vaistų vartojimo maisto medžiagų įsisavinimas gali papildomai sumažėti. Čia ypatingai svarbus vitaminas B12, kuris dažnai vyresnio amžiaus žmonių blogai pasisavinamas. Tuomet prasmingas vaistinių preparatų ir maisto papildų vartojimas.

• Sergantys lėtinėmis ligomis

Lėtines ligas dažnai lydi maisto medžiagų trūkumas, kurį pilnaverčiai maitinantis sunku pašalinti. Joms priklauso cukrinis debetas, vėžiniai susirgimai, virškinamojo trakto, reumatinės, kepenų ligos ir lėtinis alkoholizmas. Šiais atvejais tik gydytojas gali paskirti tikslingą vaistinių preparatų ir maisto papildų vartojimą!

• Asmenys, kurių mityba nepilnavertė

Kai mityba nukrypsta nuo normos, gali išryškėti maisto medžiagų trūkumas. Pavyzdžiui, liekninančios dietos. Ilgam laikui sumažinus maisto porcijas, sumažėja ir vitaminų bei mineralinių medžiagų patekimas.



dar skaitykite
Populiariausias maistas mokykloje - sausainiai ir bandelės su arbata
Kodėl reikia sveikai maitintis?
Nepakeičiamos maisto medžiagos
Visa tiesa apie cukrų ir saldumynus...
Į pagalbą - “gerosios” bakterijos
apklausa
Kas labiausiai lemia Jūsų pasirinkimą perkant vitaminus vaistinėje?
kaina
reklama
sudėtis
vaistininko patarimas
gamintojas
gydytojo rekomendacija

Naudojimosi taisyklės
e-vaistine | Struktūra | Prisijungti | Kontaktai | e-Sprendimas
 
© 2005-2015 e-vaistine.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško sutikimo kopijuoti draudžiama.