Elektronine vaistine
 
2024 liepos 22 d., pirmadienis e-vaistinė | Struktūra | Prisijungti | Kontaktai
farmacija|vaistinės|vaistai|vaistažolės|sveikata|negalavimai
 
negalavimai
pirmos pagalbos atmintinė
ligos
kiaulių gripas
peršalimas
bakterinės infekcijos
žalingi įpročiai
akys
forumas
Dešimt didžiausių mitų apie alkoholį jaunimui
1. Mitas: alkoholis pagerina mano seksualinius sugebėjimus.
Faktas: nors tau gali atrodyti, kad išgėręs, lovoje tu būsi geresnis, tačiau psichologiškai alkoholis mažina tavo aktyvumą.

2. Mitas: aš galiu gerti ir neprarasti savikontrolės.
Faktas: alkoholis susilpnina tavo mastymą, tai padidina galimybę, kad padarysi ką nors, ko vėliau gailėsės pvz: nesaugus seksas, išprievartavimas, nuosavybės suniokojimas, ar būsi išnaudotas kitų.

3. Mitas: alkoholis netoks jau pavojingas.
Faktas: vienas iš trijų 18-24 metų amžiaus jaunuolių JAV patenkančių į ligoninę dėl sunkių sužeidimų būna apsinuodijęs alkoholiu. Alkoholis taip pat siejamas su žmogžudystėmis, savižudybėmis, nuskendimais, mirtimis gaisruose ir kt.

4. Mitas: aš galiu greitai išblaivėti, jeigu reikia.
Faktas: dviejų gėrimo porcijų alkoholio (2 santykiniai alkoholio vienetai) kiekiui pašalinti reikia maždaug trijų valandų, priklausomai nuo jūsų kūno svorio. Niekas negali pagreitinti šio proceso-nei kava ar šaltas dušas.

5. Mitas: nieko blogo jei gersiu tiek pat kiek mano vaikinas.
Faktas: moters organizmas alkoholį skaido kitaip negu vyrų, jeigu išgersi tiek pat kiek tavo vaikinas, tu būsi labiau apsinuodijusi ir apsvaigusi.

6. Mitas: nėra jokio tikslo nevartoti alkoholio iki man sukaks dvidešimt vieneri.
Faktas: tyrimai rodo, kad kuo vėliau pradėsi vartoti alkoholį, tuo mažiau galimybių, kad ateityje turėsi problemų susijusių su alkoholiu.

7. Mitas: aš galiu gerai vairuoti netgi išgėręs.
Faktas: beveik pusė mirtinų eismo įvykių tarp 18-24 metų vairuotojų susiję su alkoholiu. Tavo apsvaigimas priklauso nuo alkoholio koncentracijos kraujyje.
Priklausomai nuo kūno masės, tavo alkoholio kiekis kraujyje gali būti 0.02 promilės išgėrus vos vieną santykinį alkoholio vienetą, tai gali sulėtinti tavo reakcijos laiką ir apsunkinti tavo koncentraciją. 0.03 promilės gali žymiai pakenkti tavo vairavimui. Esant 0.04 promilės, tavo regėjimas pradeda fokusuotis į kelio vidurį, tokiu būdu tu negali laiku reaguoti į eismo ženklus, šviesoforo signalus, pėsčiuosius. Alkoholio koncentracijai kraujyje pasiekus 0.05 promilės tavo vairavimas pasidarys pastebimai netvarkingas, ypač žiūrint policijos akimis
.

8. Mitas: aš būsiu “kietesnis”, jeigu galėsiu išgerti daugiau.
Faktas: jeigu išgėrinėsi didesnį kiekį, kad “apsineštum”, išsivystys tolerancija alkoholiui.Tai mažina tavo atsparumą daugeliui rimtų problemų, įskaitant alkoholizmą .

9. Mitas: aš turiu gerti, kad pritapčiau.
Faktas: tavo bendraamžiai negeria tiek daug kaip tau atrodo. Paskutiniai tyrimai parodė, kad dauguma vartoja mažai arba visai nevartoja alkoholio savaitės eigoje.

10. Mitas: alus neturi tiek daug alkoholio kaip kiti gėrimai.
Faktas: 0,33 litro butelis alaus turi tokį pat alkoholio kiekį kaip standartinis stikliukas stipriųjų gėrimų ar taurė vyno.


KAUNO JAUNIMO
narkologijos pagalbos centras
www.jaunimo-centras.lt

apklausa
Kas labiausiai lemia Jūsų pasirinkimą perkant vitaminus vaistinėje?
kaina
reklama
sudėtis
vaistininko patarimas
gamintojas
gydytojo rekomendacija

Naudojimosi taisyklės
e-vaistine | Struktūra | Prisijungti | Kontaktai | e-Sprendimas
 
© 2005-2015 e-vaistine.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško sutikimo kopijuoti draudžiama.