Elektronine vaistine
 
2023 birželio 8 d., ketvirtadienis e-vaistinė | Struktūra | Prisijungti | Kontaktai
farmacija|vaistinės|vaistai|vaistažolės|sveikata|negalavimai
 
vaistai
verta žinoti
veikimas
nereceptinių vaistų sąrašas
vaistinėse gaminami vaistai
receptinių vaistų sąrašas
nuorodos
forumas
Tamiflu
PAKUOTĖS LAPELIS

INFORMACIJA VARTOTOJUI

Tamiflu 75 mg kietos kapsulės
Oseltamiviras

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Tamiflu ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Tamiflu
3. Kaip vartoti Tamiflu
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Tamiflu
6. Kita informacija

1. KAS YRA TAMIFLU IR KAM JIS VARTOJAMAS
- Tamiflu Jums išrašomas gripui gydyti arba jo išvengti.
- Tamiflu priklauso vadinamųjų “neuraminidazės inhibitorių” vaistų grupei. Šie vaistai neleidžia gripo virusams plisti organizme ir taip padeda palengvinti simptomus, kurių atsiranda užsikrėtus gripo virusais, arba išvengti ligos.
- Gripas yra užkrečiama liga, kurią sukelia gripo virusas. Gripo požymiai (simptomai) – tai staiga atsiradęs karščiavimas (daugiau nei 37,8 °C), kosulys, varvanti ar užgulta nosis, galvos skausmas, raumenų gėla ir dažnai – nepaprastas nuovargis. Šių simptomų taip pat gali atsirasti susirgus ne tik gripu, bet ir kitomis užkrečiamomis ligomis. Tikrasis gripas pasitaiko tik per kasmetinius jo potrūkius (epidemijas), kai gripo virusas paplinta tarp vietos gyventojų (bendruomenės). Ne epidemijos periodu šiuos simptomus dažniausiai sukelia įvairios infekcijos ar ligos.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TAMIFLU
Tamiflu vartoti negalima
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) oseltamivirui arba bet kuriai pagalbinei Tamiflu medžiagai.
Specialių atsargumo priemonių reikia, kai skiriamas Tamiflu
Prieš pradėdami gerti Tamiflu įsitikinkite, kad jį išrašantis gydytojas žino, ar Jūs:
- esate alergiški kitiems vaistams
- turite keblumų dėl savo inkstų.
Kitų vaistų vartojmas
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Tamiflu galima vartoti kartu su paracetamoliu, ibuprofenu ar acetilsalicilo rūgštimi (aspirinu). Manoma, kad Tamiflu neturėtų keisti jokio kito vaisto poveikio.

Ar yra kokia nors sąveika su skiepijimu nuo gripo?
Tamiflu nepakeičia skiepijimo nuo gripo. Tamiflu nepakeis skiepų nuo gripo veiksmingumo. Net jei Jūs paskiepyti nuo gripo, gydytojas gali Jums išrašyti Tamiflu.
Tamiflu vartojimas su maistu ir gėrimais
Tamiflu kapsulę nurykite, užsigerdami vandeniu. Tamiflu galima vartoti valgant ar nevalgius, tačiau patartina Tamiflu išgerti valgymo metu, kad sumažėtų tikimybė justi šleikštulį ar bloguoti (kai pykina ar verčia vemti).
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Jei Jūs esate nėščia, manote, kad galėjote pastoti ar stengiatės pastoti, privalote tai pasakyti savo gydytojui, kad jis galėtų nuspręsti, ar Tamiflu Jums tinka.
Poveikis maitinamiems krūtimi kūdikiams neištirtas. Jei žindote kūdikį, privalote apie tai pasakyti savo gydytojui, kad jis galėtų nuspręsti, ar Tamiflu Jums tinka.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Tamiflu Jūsų gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus neveikia.

3. KAIP VARTOTI TAMIFLU
Tamiflu visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Gerkite Tamiflu tuoj pat, kai tik jį Jums paskirs – tai padės sulėtinti gripo viruso plitimą organizme.
Tamiflu kapsules prarykite nekramtytas, užsigerdami vandeniu. Tamiflu kapsulių negalima laužyti ar kramtyti.
Įprastinė dozė nurodoma toliau.

Gripui gydyti
Paaugliams (13-17 metų) ir suaugusiesiems. Gripui gydyti išgerkite vieną vaisto kapsulę tuoj pat, kai tik vaistą Jums išrašė, o paskui gerkite po vieną kapsulę du kartus per parą (paprastai patogu gerti po vieną kapsulę iš ryto ir vieną vakare penkias dienas). Net jei Jūs greitai pradėjote jaustis geriau, svarbu vartoti vaistą visą 5 dienų kursą.
Vietoj 75 mg kapsulių suaugusieji ir paaugliai gali vartoti 30 mg ir 45 mg kapsules.
Vyresniems nei 6 mėnesių vaikams ir 2-12 metų vaikams. Galima vartoti Tamiflu geriamąją suspensiją ar 30 mg ir 45 mg kapsules.
Vaikams, sveriantiems daugiau nei 40 kg, kurie gali nuryti kapsules, galima skirti Tamiflu 75 mg kapsules – po kapsulę du kartus per parą 5 dienas.
Vaikams nuo 6 iki 12 mėnesių. Riboti farmakokinetiniai duomenys nurodo, kad daugumai pacientų nuo 6 iki 12 mėnesių 3 mg/kg dozė sudaro vaisto ekspoziciją plazmoje, panašią į kliniškai veiksmingą vyresniems vaikams ir suaugusiesiems.

Gripui išvengti
Tamiflu taip pat galima vartoti gripui išvengti turėjusiesiems sąlytį su užsikrėtusiu asmeniu, pvz., šeimos nariu.
Paaugliams (13-17 metų) ir suaugusiesiems. Kai siekiama apsisaugoti nuo gripo po kontakto su užsikrėtusiu individu, pvz., šeimos nariu, Tamiflu reikia vartoti kartą per parą 10 dienų. Geriausia šią dozę išgerti rytais valgant pusryčius.
Vyresniems nei 1 metų kūdikiams ir 2-12 metų vaikams. Galima vartoti Tamiflu geriamąją suspensiją ar 30 mg ir 45 mg kapsules.

Vaikams, sveriantiems daugiau nei 40 kg, kurie gali nuryti kapsules, galima duoti Tamiflu 75 mg kapsules - po kapsulę vieną kartą per parą 10 dienų.

Jei Tamiflu išrašomas gripui išvengti, Jūsų gydytojas patars, kiek laiko jį gerti.

Jei Tamiflu geriamosios suspensijos negalima gauti
Kai prekybai gaminamos Tamiflu geriamosios suspensijos negalima greitai gauti, suaugusiesiems, paaugliams ar vaikams, negalintiems praryti kapsulių, reikiamas Tamiflu dozes galima duoti, atkimšus kapsules ir supylus jų turinį į mažą kiekį (ne daugiau kaip 1 arbatinį šaukštelį) tinkamo pasaldinto maisto produkto, pavyzdžiui, įprastinio ar becukrio šokolado sirupo, medaus (tik 2 metų ar vyresniems vaikams), vandenyje ištirpinto šviesiai rudo ar paprasto cukraus, geros kokybės desertinių gėrimų, pasaldinto kondensuoto pieno, obuolių sulčių arba jogurto, kad nesijaustų kartaus skonio. Turinį reikia sumaišyti ir visą mišinį duoti pacientui. Mišinį reikia praryti iškart po paruošimo.

Pacientus, kuriems reikia 30–60 mg dozių, prašome vadovautis šia instrukcija, kad būtų užtikrintas tinkamas dozavimas.
1. Laikydami vieną Tamiflu 75 mg kapsulę virš mažo indelio, atsargiai atkimškite kapsulę ir supilkite miltukus į indelį.
2. Į miltukus įpilkite 5 ml vandens, naudodamiesi švirkštu su padalomis (vadinamuoju graduotu švirkštu), kad matytųsi, kiek skysčio įtraukta. Maišykite maždaug 2 minutes.
3. Iš indelio į švirkštą įtraukite tikslų mišinio kiekį. Reikiamam mišinio kiekiui nustatyti pagal paciento svorį, žiūrėkite toliau pateikiamą lentelę. Nebūtina į švirkštą įtraukti visus neištirpusius baltus miltelius, nes jie yra neveiklios medžiagos. Spauskite švirkšto stūmoklį, kol visą turinį išspausite į kitą indelį. Visą nesunaudotą mišinį išmeskite.

Kūno svoris
15 kg arba mažesnis
Rekomenduojamoji dozė
30 mg
Tamiflu mišinio kiekis vienai dozei
2 ml

Kūno svoris
Nuo 15 kg iki 23 kg
Rekomenduojamoji dozė
45 mg
Tamiflu mišinio kiekis vienai dozei
3 ml

Kūno svoris
Nuo 23 kg iki 40 kg
Rekomenduojamoji dozė
60 mg
Tamiflu mišinio kiekis vienai dozei
4 ml

4. Rekomenduojamoji dozė yra 30 mg, 45 mg arba 60 mg dukart per parą 5 dienas gydymui ir vieną kartą per parą prevencijai.
5. Į antrąjį indelį su mišiniu įpilkite mažą kiekį (ne daugiau kaip 1 arbatinį šaukštelį) tinkamo saldaus maisto produkto (kad nesijustų kartaus skonio) ir gerai išmaišykite.
6. Maišykite mišinį ir duokite visą antrojo indelio turinį pacientui. Mišinį reikia praryti iškart po paruošimo. Jei indelyje lieka truputis mišinio, praskalaukite indelį mažu kiekiu vandens ir šį mišinio likutį duokite išgerti pacientui.

Pacientus, kuriems reikia 75 mg dozės, prašome laikytis šios instrukcijos.
1. Laikydami vieną 75 mg kapsulę virš mažo indelio, atsargiai atkimškite kapsulę ir supilkite miltukus į indelį.
2. Į indelį įpilkite mažą kiekį (ne daugiau kaip 1 arbatinį šaukštelį) tinkamo saldaus maisto produkto (kad nesijustų kartaus skonio) ir gerai išmaišykite.
3. Maišykite mišinį ir duokite visą indelio turinį pacientui. Mišinį reikia praryti iškart po paruošimo. Jei indelyje lieka truputis mišinio, praskalaukite indelį mažu kiekiu vandens ir šį mišinio likutį duokite išgerti pacientui.
Pakartokite šią procedūrą kiekvieną kartą, kai reikia vartoti vaistą.

Pavartojus per didelę Tamiflu dozę
Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką.
Pamiršus pavartoti Tamiflu
Praleidus išgerti kapsulę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
Nustojus vartoti Tamiflu
Kai Tamiflu liaujamasi gerti anksčiau negu patarė gydytojas, jokio nepageidaujamo poveikio nebūna. Jei Tamiflu nustosite vartoti anksčiau negu liepė gydytojas, gripo simptomai gali vėl atsinaujinti.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Tamiflu, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
- Dažnai pasitaikantis Tamiflu šalutinis poveikis
Dažniausiai nuo Tamiflu pasitaikantis šalutinis poveikis – pykinimas, vėmimas, viduriavimas, skrandžio skausmas ir galvos skausmas. Šie reiškiniai dažniausiai atsiranda tik po pirmosios vaisto dozės ir toliau gydant paprastai išnyksta. Šalutinių poveikių pasitaiko rečiau, jei vaistinio preparato geriama valgant.

- Rečiau pasitaikantis Tamiflu šalutinis poveikis
Suaugusiesiems ir paaugliams (13 metų ir vyresniems vaikams)
Kiti rečiau pasitaikantys šalutiniai poveikiai, kuriuos taip pat gali sukelti ir pats gripas, yra pilnumo jausmas viršutinėje pilvo dalyje, skrandžio ir žarnyno kraujavimas, bronchitas, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, svaigulys, nuovargis, sutrikęs miegas, odos reakcijos, lengvi, vidutinio sunkumo ir sunkūs kepenų funkcijos sutrikimai, regos sutrikimai ir sutrikęs širdies ritmas.
Su gripu gali būti susiję įvairūs nervų sistemos ir elgsenos sutrikimų simptomai, pvz., haliucinacijos, kliedesiai ar nenormalus elgesys, kai kuriais atvejais dėl jų ištinka mirtis. Šie reiškiniai gali atsirasti esant encefalitui (smegenų uždegimui) arba encefalopatijai, bet gali pasireikšti ir be aiškios sunkios ligos.
Gripu sirgusiems ir Tamiflu vartojusiems pacientams pasitaikė traukulių ar kliedesiai (tarp jų tokie simptomai, kaip pakitęs sąmonės lygmuo, suglumimas, nenormalus elgesys, kliedesiai, haliucinacijos, sujaudinimas, nerimas, košmarai), dėl kurių labai retai pacientai susižalojo arba juos ištiko mirtis. Šie reiškiniai daugiausia pasitaikė vaikams ir paaugliams, jie dažniausiai atsirasdavo staiga ir greitai praeidavo. Tamiflu įtaka šių reiškinių atsiradimui nežinoma. Tokių nervų sistemos ir psichikos sutrikimų taip pat pastebėta gripu sirgusiems, bet Tamiflu nevartojusiems pacientams.

Vaikams (1 – 12 metų)
Kiti rečiau pasitaikantys šalutiniai poveikiai, kuriuos taip pat gali sukelti ir pats gripas, – tai ausų uždegimas, plaučių uždegimas, prienosinių ančių uždegimas (sinusitas), bronchų uždegimas (bronchitas), sergančiųjų bronchų astma būklės pablogėjimas, kraujavimas iš nosies, ausų sutrikimai, odos uždegimas, limfinių mazgų pabrinkimas, konjunktyvitas, regos sutrikimai ir sutrikęs širdies ritmas.

Jei Jūs ar Jūsų vaikas dažnai juntate šleikštulį, turėtumėte pranešti savo gydytojui. Taip pat reikėtų pranešti savo gydytojui, jei gripo simptomai sunkėja ar vis nenustojate karščiuoti.

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kūdikiai (nuo 6 iki 12 mėnesių)
Gauti pranešimai apie šalutinį poveikį vaikams nuo 6 iki 12 mėnesių yra panašūs kaip vyresniems vaikams (1 metų ir vyresniems). Perskaitykite informaciją, pateiktą aukščiau esančiame skyriuje.

5. KAIP LAIKYTI TAMIFLU
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Tamiflu vartoti negalima. Vaistas tinka iki paskutinės to mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti
nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA
Tamiflu sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra oseltamiviro fosfatas (75 mg oseltamiviro kiekvienoje kietoje kapsulėje).
- Pagalbinės medžiagos yra:
kapsulės turinio: pregelifikuotas krakmolas, talkas, povidonas, kroskarmeliozės natris ir natrio stearilfumaratas;
kapsulės lukšto: želatina, geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172) ir titano dioksidas (E171);
spaustuvės dažų: šelakas (E904), titano dioksidas (E171) ir indigokarminas (E132).

Tamiflu išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kietą kapsulę sudaro pilkas nepermatomas korpusas, kuriame įspausta „ROCHE“ ir gelsvas nepermatomas dangtelis, kuriame įspausta „75 mg“. Įspaudai yra mėlyni.
Tamiflu 75 mg kietos kapsulės tiekiamos lizdinėse plokštelėse po 10 kapsulių pakelyje.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Roche Registration Limited
6 Falcon Way
Shire Park
Welwyn Garden City
AL7 1TW
Jungtinė Karalystė
Roche Pharma AG
Emil-Barell-Str. 1,
D-79639 Grenzach-Wyhlen
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Lietuva
UAB “Roche Lietuva”
Tel: +370 5 2546799

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas {MMMM-mm}

Naujausią išsamią informaciją apie šį vaistą galite rasti Europos vaistų agentūros (EMEA) tinklalapyje: http://www.emea.europa.eu/.dar skaitykite
A-B
C-D
E-F
G-H
I-Y-J
K-L
M-N
O-P
Q-R-S
T-U
V-W
X-Z-Ž
apklausa
Kas labiausiai lemia Jūsų pasirinkimą perkant vitaminus vaistinėje?
kaina
reklama
sudėtis
vaistininko patarimas
gamintojas
gydytojo rekomendacija

Naudojimosi taisyklės
e-vaistine | Struktūra | Prisijungti | Kontaktai | e-Sprendimas
 
© 2005-2015 e-vaistine.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško sutikimo kopijuoti draudžiama.